MYCIE WŁOSÓW

Na codzień używaj szamponów delikatnych (ale nie dla dzieci), co 3-4 mycie wykonaj mocnym szamponem, by usunąć pozostałości odżywek i olejków. Najlepiej rozrobić w kubeczku 3-5 pompek szamponu z wodą i umyć skórę głowy 2 razy, dokładnie płucząc ją ciepłą wodą. Resztę włosów przemywaj pianą podczas płukania.

ODŻYWKA

Zawsze stosuj odżywkę, bo ten produkt kończy proces mycia, częściowo przymykając łuski włosów. Włosy stają się gładkie i lśniące, nie elektryzują się i będą odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Nałóż ją na końce i długości, pomijając odcinek ok. 10 cm od skóry głowy. Kilkakrotnie przeczesz włosy grzebieniem, zostaw na 2-5 minut a następnie zmyj letnią wodą. Dodatkowo możesz stosować maski i olejki, zwłaszcza, gdy masz refleksy lub rozjaśniasz włosy.

SUSZENIE

Nigdy nie chodź spać z mokrą głową. Jeśli nie masz czasu, wysusz je suszarką choćby przy głowie. Dlaczego? Mokre włosy mają niedomknięte łuski (jak szyszka), które bardzo łatwo uszkodzić, przez co włos staje się bardziej podatny na złamania. Do mokrych włosów przykleja się kurz i roztocza kryjące się w pościeli. To dokładnie tak, jakbyś zostawiła mokre pranie w pralce na całą noc…

Suszarka nie jest zła – ważne by miała silny nawiew z opcją zimnego powierza i jonizacją. Warto w nią zainwestować, bo to sprzęt na lata. Żeby wygładzić włosy zawsze kieruj strumień powietrza od głowy do końcówek i przeczesuj je szczotką (nie musi być okrągła).

Oczywście, najlepiej jest modelować włosy na okrągłej szczotce, ale wiemy, że wiele z Was ma duży problem by skoordynować pracę rąk. Pomocna w tym przypadku jest suszarko-szczotka lub suszarka obrotowa. Nam przypadł do gustu ten pierwszy wariant. Jakiś czas temu Kasia krótki poradnik jak używać takiej maszyny, który możecie obejrzeć pod tym linkiem (na instagram TV).

Jeśli już musisz użyć prostownicy, to pamiętaj, że 130°-150° wystarczy! Używaj sprayu chroniącego przed temperaturą i prostuj włosy małymi pasmami, przeciągając prostownicą powoli i tylko raz.

STRZYŻENIE #hairdusting #thermocut

Najlepiej podcinać końcówki regularnie co 2-3 miesiące. Jeśli chcesz zapuścić włosy, możemy wykonać cięcie pielęgnacyjne gorącymi nożyczkami, tzw. hairdusting które pozwala zachować długość włosów oraz znacznie poprawić ich kondycję i zahamować rozdwajanie się końcówek.

KOLORYZACJA

Kolor włosów ma ogromne znaczenie dla każdej kobiety. Ma także duży wpływ na to jak będzie się prezentować fryzura. Jednolity kolor najlepiej wygląda w prostych, geometrycznych fryzurach. Delikatne refleksy i przyciemniony odrost będzie podkreślał romantyczne loki, luźne upięcia oraz popularne ostatnio fryzury z mocno powyciąganymi pasmami.

Jeśli masz swojego fryzjera w tym zakresie i dobrze się dogadujecie – NIE ZDRADZAJ GO! Jeśli regularnie zajmuje się Twoimi włosami to zna je najlepiej  będzie wiedział, jakich użyć środków, by bezpiecznie wyrównać kolor lub go rozświetlić.

Jeśli nie masz swojego fryzjera, a chcesz zmienić / poprawić kolor włosów w naszej pracowni daj nam znać gdy będziemy umawiać fryzurę próbną. Postaramy się znaleźć dla Ciebie termin 🙂

Polecane artykuły