Szukając inspiracji, zwróć uwagę przede wszystkim na kolor włosów. Zupełnie inaczej wygląda to samo upięcie na włosach jasnych i ciemnych. Szukaj fryzur wykonanych na włosach w kolorze zbliżonym do Twojego lub odpowiednio wcześniej zacznij zabiegi koloryzacji, tak, by wymarzona fryzura wyglądała idealnie.

Jeśli Twoje włosy są proste z natury, skup się na upięciach. Po tańcach rozpuszczone fale czy loki bardzo często zmieniają się w smutne strąki, w których z pewnością nie będziesz chciała pozować do zdjęć.

Długość włosów jest najmniejszym problemem. Możemy sporą część schować lub doczepić włosy na spinkach, by były dłuższe lub bardziej obfite.

Poszukaj 2-3 różnych fryzur, które pozwolą fryzjerowi określić w jakiej stylistyce powinien się poruszać, by trafić w Twój gust. Pamiętaj, że goście będą Cię oglądać z każdej strony, zatem zastanów się, co chcesz zobaczyć w lustrze (przód fryzury), a na co będą spoglądać widzowie ceremonii (tył i boki).

Jeśli decydujesz się na welon, pamiętaj, że zasłoni on fryzurę, a także może naruszyć konstrukcję, jeśli będziesz chciała go wyjąć zaraz po wyjściu z kościoła. Welon powinien być wszyty w odpowiednią stronę, tak by materiał ładnie zasłaniał grzebyk. Zdanie „welon tylko do kościoła” mrozi mnie za każdym razem.

Kwiaty i wianki są piękne. Jeśli jednak masz cienkie lub rzadkie włosy, zostaw decyzję o kwiatowej ozdobie na próbę fryzury. Pomogę Ci dopasować wielkość kwiatów i rodzaj mocowania, tak, by dobrze się trzymały i nie zepsuły fryzury. Dużą rolę odgrywa tu doświadczenie florystki – wianki czy spinki muszą być lekkie oraz posiadać elementy, dzięki którym dobrze przymocujemy kwiaty do włosów. Nawet duży wianek może być stabilny.

Polecane artykuły