Co to jest hairdusting?

Hairdusting (inaczej: polerowanie) to zabieg polegający na usuwaniu tylko końcówek pojedynczych włosów. W zależności od stopnia zniszczenia, każdy włos obcinamy od 0,5 do 2 cm. Działając małymi pasmami pozbywamy się też końcówek z włosów krótszych, które np. złamały się i są pomijane przy standardowym cięciu. Włosy stają się gładkie w dotyku a dzięki pozbyciu się przesuszonych końcówek (chrakterystyczne białe kropki) pięknie lśnią i znacznie mniej się plączą! Dodatkowo, przez powstrzymanie wykruszania się włosów, w końcu zauważysz jak szybko rosną!

Czym wykonujemy hairdusting?

Do zabiegu hairdustingu można wykorzystać standardowe nożyczki fryzjerskie, nakładkę na maszynkę – tzw. „splitender” lub gorące nożyczki. W naszej pracowni używamy właśnie ich!

Gorące nożyczki po podłączeniu do prądu nagrzewają się do 100-140 stopni Celsjusza. Dzięki tak wysokiej temperaturze nadtapiają zawartą we włosach keratynę i „zalepiają” łuski włosa na uciętej końcówce. W ten sposób włos jest odporniejszy na działanie czynników zewnętrzych – dłużej pozostaje nawilżony, wolniej się rozdwaja oraz zdecydowanie mniej kruszy.

Co ile należy wykonywać hairdusting?

Zależnie od stanu włosów. Zazwyczaj zalecamy pierwsze dwie wizyty w odstępie 2 miesięcy, trzecią po kolejnych 4 miesiącach. Kolejne wizyty zależnie od potrzeb – co 6, a nawet 12 miesięcy. 

Kto wykona zabieg?

W pracowni naBóstwo zabieg hairdustingu gorącymi nożyczkami wykonuje głównie Liza. Cenę zabiegu ustalamy na podstawie długości i gęstości włosów – szczegóły znajdziesz w cenniku, a samą wizytę możesz umówić pisząc bezpośrednio do Lizy (linki do jej profili znajdziesz tutaj). Pamiętaj wysłać zdjęcie swoich włosów, nr telefonu oraz terminy w jakich jesteś dostępna – będzie nam łatwiej znaleźć pasujące okienko w kalendarzu 🙂

Polecane artykuły